„Zielone przedszkole z Saint – Gobain”

W tym roku do współpracy zaprosił nas światowy lider w produkcji szyb samochodowych „Saint – Gobain”.  Celem nadrzędnym grupy „Saint –Gobain” jest „Czynienie świata lepszym domem dla nas wszystkich”. Pierwszym krokiem w stronę tego proekologicznego projektu, były obchody „Dnia Drzewa”, które, przypadły na 11 października. W tym dniu do naszego Przedszkola przyjechali zaproszeni goście z firmy „Saint –Gobain”. Przedszkolaki z tej okazji przygotowały występ o tematyce ekologicznej, i słodkie upominki. Po skończonym występie dzieci wraz z gośćmi udali się do ogrodu przedszkolnego, aby zasadzić nowe drzewa, które zostały ufundowane przez grupę „Saint –Gobain”. Dziecięca ciekawość nie ma granic. Dlatego warto ją dobrze ukierunkować min. na poszanowania przyrody i rozwijanie u dzieci stosunku emocjonalnego do otaczającego je środowiska społeczno – przyrodniczego. Edukacja ekologiczna to uwrażliwianie na rosnącą degradację otoczenia oraz podkreślanie wynikających z tego działań i zagrożeń. Kształcenie proekologiczne należy zacząć już w wieku przedszkolnym.Skuteczność przyswajania wartości ekologicznych jest w tym okresie największa.